Gyvosios kosmetikos naudojimo atmintinė

Naudojimas

Gaminiai turi būti tepami ant drėgnos/šlapios odos, nes taip oda geriau pasisavina aliejų vertingąsias medžiagas, kremas geriau ir giliau įsigeria.

Rekomenduojama odą drėkinti pasirinktu gėlių ar augalų hidrolatu, nes jis greitina ir gerina veikliųjų medžiagų patekimą į gilesnius odos sluoksnius.
Didžioji dalis natūralių produktų gaminami aliejų pagrindu, todėl kosmetika yra šiek tiek riebesnė, tačiau oda reikiamą aliejaus/kremo/sviesto kiekį pasisavina per 10 minučių, o perteklių galima nusausinti servetėle.
Kremą, kurio sudėtyje yra gėlių ar augalų vandens, patartina tepti mentele, o ne rankomis, nes vandeninėje terpėje greičiau dauginasi bakterijos.
Gaminiai, kuriuose yra citrusinių vaisių eterinių aliejų, patariama nenaudotini saulės voniose, nes jie yra fitotoksiški. Todėl pasitepus šiais kremais, negalima bent dvi valandas mėgautis saulės voniomis.

Galiojimas ir laikymo sąlygos

Gyvus kremus geriausia sunaudoti per 3-4 mėnesius nuo pagaminimo dienos, aliejų mišinius – per 6 mėnesius nuo jų pagaminimo dienos, jei ant pakuotės nenurodyta kitaip. Beveik visus produktus reikia laikyti kambario temperatūroje, jei pakuotėje nenurodyta kitaip (pvz. laikyti šaldytuve).

Nėštukėms

Nėštumo metu negalima naudoti tų eterinių aliejų, kurie yra emenagoginiai, t.y. skatinantys menstruacijas: vaistinių šalavijų (salvia officinalis); anyžių (pimpinela anisum); pankolių (feniculum vulgare); rozmarinų (rozmarinus officinalis); kraujažolių (achillea millefolium); muskatų (myristica fragrans). Visi eteriniai aliejai kosmetikoje yra maišomi su baziniais aliejais ir gryni nenaudojami, todėl jų poveikis silpnesnis.

Alergiškiems

Į alergiją linkusiems ar jautrią odą turintiems žmonėms, prieš naudojant kremus ar aliejus ant didesnio ploto, rekomenduojame pasitepti nedidelį odos lopinėlį ant riešo ar alkūnės įlinkio arba dilbio vidinės pusės. Jei per 12 valandų neatsiranda jokių nemalonių pojūčių, produktą drąsiai galima naudoti veidui arba kūnui. Jei odą sudirgsta, tą vietą rekomenduojame gerai nuvalyti aliejumi. Skaitykite sudėtis, nes galbūt jūs galite būti alergiški kai kuriems natūraliems eteriniams aliejams ar aktyviems komponentams, kaip medui ar bičių vaškui.

Kremo pokštai

Kremai gali susisluoksniuoti (vanduo gali atsiskirti nuo aliejų), bet gaminys bus vis tiek saugus naudoti, tiesiog kremą dar kartą gerai išmaišykite mentele. Vertingosios kremo savybės dėl to nenukenčia, produktas išlieka saugiu naudoti ir vėliau. Šaltos gamybos kreme gali jaustis sviestamedžio granuliukės dėl to, kad kremas yra nevirtas.