Kremai

Švieži, šaltos gamybos, rankų darbo veido ir kaklo kremai.

Kas tai per kremai? Kuo jie siriasi nuo kitų ekologiškų rankų darbo kremų vaistinėse ar parduotuvėse?
Tai kremai pagaminti tik iš natūralių, kruopščiai atrinktų gamtos gėrybių, jų sudėtyje nėra konservantų, dirbtinių emulsiklių ir
standiklių. Juk svarbiausia – kremo veiksmingumas, todėl jų sudėtyje yra tik odai reikalingos medžiagos, o ne kremo išvaizdą ir
konsistensiją gerinantys, bet odai visiškai nereikalingi technologiniai priedai.
PASTABA: mūsų kremus reikia greitai suvartoti (~ 3 mėn nuo atidarymo), saugoti nuo kratymo, vibracijos ir staigių temperatūros
svyravimų; jeigu kremas išsisluoksniavo jį galima pakartotinai suplakti tame pačiame indelyje, naudojant sterilią mentelę. Vertingosios
kremo savybės nuo to nepasikeis.

„GAMTOS STEBUKLŲ“ GYVOSIOS KOSMETIKOS NAUDOJIMO ATMINTINĖ

Gaminiai turi būti tepami ant drėgnos/šlapios odos, nes taip oda geriau pasisavina aliejų vertingąsias medžiagas, kremas geriau ir giliau įsigeria.
Rekomenduojama odą drėkinti pasirinktu gėlių ar augalų vandeniu, nes jis greitina ir gerina veikliųjų medžiagų patekimą į gilesnius odos sluoksnius.
Didžioji dalis natūralių produktų gaminami aliejų pagrindu, todėl kosmetika yra šiek tiek riebesnė, tačiau oda reikiamą aliejaus/kremo/sviesto kiekį pasisavina per 10 minučių, o perteklių galima nusausinti servetėle.
Kremą, kurio sudėtyje yra gėlių ar augalų vandens, patartina tepti mentele, o ne rankomis, nes vandeninėje terpėje greičiau dauginasi bakterijos.
Gaminiai, kuriuose yra citrusinių vaisių eterinių aliejų, nenaudotini saulės voniose, nes yra fitotoksiški. Todėl pasitepus šiais kremais, negalima bent dvi valandas mėgautis saulės voniomis.

Gyvus kremus geriausia sunaudoti per 3-4 mėnesius nuo pagaminimo dienos, aliejų mišinius – per 6 mėnesius nuo jų pagaminimo dienos, jei pakuotėje nenurodyta kitaip. Beveik visus produktus reikia laikyti kambario temperatūroje, jei pakuotėje nenurodyta kitaip (pvz. laikyti šaldytuve).

Nėštumo metu negalima naudoti tų eterinių aliejų, kurie yra emenagoginiai, t.y. skatinantys menstruacijas: vaistinių šalavijų (salvia officinalis); anyžių (pimpinela anisum); pankolių (feniculum vulgare); rozmarinų (rozmarinus officinalis); kraujažolių (achillea millefolium); muskatų (myristica fragrans). Visi eteriniai aliejai kosmetikoje yra maišomi su baziniais aliejais ir gryni nenaudojami, todėl jų poveikis silpnesnis.

Į alergiją linkusiems ar jautrią odą turintiems žmonėms, prieš naudojant kremus ar aliejus ant didesnio ploto, rekomenduojame pasitepti nedidelį odos lopinėlį ant riešo ar alkūnės įlinkio arba dilbio vidinės pusės. Jei per 12 valandų neatsiranda jokių nemalonių pojūčių, produktą drąsiai galima naudoti veidui arba kūnui. Jei odą sudirgsta, tą vietą rekomenduojame gerai nuvalyti aliejumi. Skaitykite sudėtis, nes galbūt jūs galite būti alergiški kai kuriems natūraliems eteriniams aliejams ar aktyviems komponentams, kaip medui ar bičių vaškui.

Kremai gali susisluoksniuoti (vanduo gali atsiskirti nuo aliejų), bet gaminys bus vis tiek saugus naudoti, tiesiog kremą dar kartą gerai išmaišykite mentele. Vertingosios kremo savybės dėl to nenukenčia, produktas išlieka saugiu naudoti ir vėliau. Šaltos gamybos kreme gali jaustis sviestamedžio granuliukės dėl to, kad kremas yra nevirtas.